Дома Тагови Ароматичен леб

Таг: Ароматичен леб

ЛЕБ ОД ДРУГА ПЛАНЕТА: Кето леб за неколку минути, без бело...

Дома обожаваме леб и разни други печива, па домашните често ме замолуваат да им направам некое вкусно и миризливо лепче. Откога го пронајдов рецептот...

ПАМУЧЕН ЛЕБ ОД НЕКОЛКУ СОСТОЈКИ: Се сече како пица, а вкусот...

Овој леб толку многу ме воодушеви, што не сакам да испробувам други рецепти. Тестото се подготвува многу брзо, не се чека многу да отстојува,...

ЛЕБ ПОВКУСЕН ОД ПИЦА: Секој ден го правам, сите ми бараат...

Ако не сте пробале вакво лепче досега, направете го и испробајте го, нема да се покаете. Речиси секој ден го правам, а некогаш и...

Воздушен и мек, се прави со кашкавал и лук, леб над...

Овој леб изгледа многу декоративно и уникатно, а тенките парчиња се вадат сами, само што ќе потегнете. Од средишниот дел на лебот се разлева...

КНИГА-ЛЕБ СО ЗАЧИНИ: Не сум јадела ништо повкусно, секое парче се...

Не сум некој љубител на лебови со лук и зачини, но морам да признам дека откако го испробав рецептот на Верица Николиќ бев пријатно...

Овој домашен леб е побрз и повкусен од пица: еднаш го...

Откако еднаш го испробавме рецептов и го пробавме, толку многу ни се допадна што речиси секој ден го правам, а за гости секогаш во...

КРИНГЕЛ: Плетенки со сирење, јајца и спанаќ, меки како душа, вкусни...

Фотографија и рецепт на Марица Илиќ Стаменковиќ. „Ова се познатите КРИНГЕЛ – Естонски плетенки. Јас ги направив со солен фил од сирење и јајца, само...

Ароматичен леб со путер, млеко, лук и магдонос – сите ќе...

Потребни состојки: 400 г брашно 1 лажичка шеќер 1/2 лажичка сол 7 г сув квасец или 20 г свеж 260 мл млако млеко 50 г путер/маргарин За полнење на лепчето: 80 г...