Дома Тагови анемија

Таг: анемија

Докторите ја молеле да им ја открие тајната: Жена го ОТКРИВА...

Неброени се луѓето кои мака мачат со лошата крвна слика и анемија. Кај овие состојби, обично се препишуваат суплементи од железо и намирници богати...

Ако ви се појавуваат ранички во устата и имате болки во...

Според Институтот за медицина во САД, возрасните би требало да консумираат 400 микрограми фолна киселина дневно. Оваа состојка, исто така, позната и како витамин...

Анемија: Железото ќе се апсорбира во крвта само ако го земете...

-Која храна ја спречува, а која ја подобрува апсорпцијата на ЖЕЛЕЗО во организмот? Дневно, нашиот организам апсорбира околу 10 милиграми, што пак е околу 10...

Како се прави вино од капини како лек за холестерол, циркулација,...

Виното од капини уште одамна е добро познато како многу корисен и ефикасен лек за лекување на анемија. Исто така, се користи кај исцрпеност,...

Вино од капини како лек за анемија, притисок, циркулација, црева и...

Виното од капини одамна е познато како многу ефикасен лек за лекување на анемија. Исто така се користи при исцрпеност, неухранетост, за регулирање на столицата,...

Чудотворна смеса од мед и коприва: само 2 лажици дневно! Лекува...

Копривата е најдобар прочистувач на крвта и најдобра лековита билка за подобрување на крвта. Има позитивно влијание врз панкреасот и го намалува шеќерот во...

Тинктура од коприва за коса – најдобриот лек од природата за...

Ако ги прочитате искуствата на луѓето кои користеле тинктура од коприва, ќе забележите дека дефинитивно не станува збор за преценет производ, бидејќи освен што...

Една чаша дневно за леукемија, анемија, дијабетес, астма, опаѓање на косата...

ВЛИЈАНИЕ НА КАШЕСТИОТ СОК ОД КОПРИВА ВРЗ ЗДРАВЈЕТО Бидејќи копривата е една од билките со најголем број лековити својства, се препорачува секојдневно да се пие...

Лековит сируп од коприва за лекување на бубрези, слабокрвност и општа...

Копривата спаѓа меѓу најздравите билки кои постојат и кои им се достапни на луѓето. Се користи за лекување на голем број заболувања, особено бубрежни...

Целијакија предизвикува: подуен стомак, гасови, неплодност, полова немоќ, дијареа

СИМПОМИ: -болки и отекување на стомакот -гасови и чувство на надуеност -пролив -блед измет со многу непријатен мирис што може да плови над водата, понекогаш со жолти топченца...