Дома Тагови алое кактус

Таг: алое кактус

Лек за бронхопневмонија и други болести, а поради ефикасноста рецептот ми...

„Терапијата со овој домашен природен лек трае три седмици, меѓутоа најдобро е да се испијат три дози. Кога завршувате со првата доза, втората треба...

Ова е важна причина зошто треба дома да си имате кактус...

Алое вера е многу корисна билка и затоа е препорачливо да си ја имаме дома. Ќе ви наведеме неколку причини зошто треба да ја...

Докторите ја молеле да им ја открие тајната: Жена го ОТКРИВА...

Неброени се луѓето кои мака мачат со лошата крвна слика и анемија. Кај овие состојби, обично се препишуваат суплементи од железо и намирници богати...

Домашно масло од алое вера за двојно побрзо растење на косата!

Потребни состојки: 2 долги листови исечкани 1/2 чаша 3-4 лажички кокосово масло Постапка: Исечете ги гранките од алое кактус, измијте ги и исечкајте ги. Ставете ги во стаклен сад...

Лек за сите болести: рецептот ми го бараа и доктори од...

Лек за сите болести: рецептот ми го бараа и доктори од Австралија, а сега ви го откривам и вам! Кога не помагаат лекарствата-ова помага! „Овој...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"