Фото и рецепт: Милица Михаиловиќ

Потребни состојки:

4 јајца

2 чаши од јогурт – шеќер

3 чаши брашно

1 чаша гриз

½ прашок за печиво

2 чаши јогурт

1 чаша масло

4-5 праски

3-4 кајсии

Постапката погледнете ја во видеото:

Видео: