Никој не го одбива овој фантастичен намаз. Рецептот за домашен еурокрем е доста едноставен, а добивате речиси 1,5 кг од ова слатко задоволство.

Потребни состојки: 1 литар млеко, 200 г квалитетен путер, 6 лажици брашно, 6 лажици какао во прав, 200 г шеќер во прав, 1 јајце и 200 г лешници

Постапка: Лешниците сомелете ги или исечкајте ги во блендер. Но, колку поситно ги сомелете, толку е подобро. Измешјате ги какаото, брашното и шеќерот во прав. Во оваа смеса додадете половина литар млеко и јајце, па добро промешајте за да се изедначи.

Втората половина од млекото ставете ја на оган да зоврие. Потргнете го малку млекото и со постојано мешање додадете ја претходната смеса. Додадете го и лешникот. Вратете на тивок оган и со постојано мешање варете додека да се згусне.

Згуснатиот крем тргнете го од оган, па додадете го во него путерот и промешајте за да се растопи и да се соедини. Кремот оставете го да излади целосно, а потоа убаво измиксајте го со миксер. Оставете го во фрижидер да преноќи.

Домашната Нутела се чува во фрижидер, во стаклена тегла до 1 месец. Уживајте во овој превкусен крем и не заборавајте да го споделите со вашите пријатели. Коментар на Валентина Петкова Николовска:

“Мојот рецепт за крем е следниот: Ладно цедено ленено масло, какао, мелени лешници, мед, за вкус екстракт од ванила, многу малку растително масло…сè се меша. Соодносот е по вкус. И навистина е многу вкусно, но малку скапо.”