Дома Тагови златно млеко

Таг: златно млеко

ПРИРОДНА ПАСТА ЗА БОЛНИ ЗГЛОБОВИ И НОЗЕ: Овој лек го смирува...

Неугодностите во нозете, рацете, грбот, како и проблемите во зглобовите е нешто што секој од нас го иcкycил во текот на животот. Иако овој...

Зајакнете ги коските и зголемете ја заштитата од настинки со...

Овој напиток е богат со драгоцени состојки кои благотворно делуваат на коските, и воопшто на целиот локомоторен апарат. Златното млеко ги лечи зглобовите и...

Д-Р МАРИО ПИЕ ПО 1 ЧАША СЕКОЕ ПОПЛАДНЕ: за длабок сон,...

Д-р Марио Лабудовиќ, кој многумина го почитуваат заради неговите искрени совети и народни рецепти за лекување на многу болести на својот јутјуб канал сподели...

ЖЕНИТЕ ТРЕБА ДА ГИ ПИЈАТ СЕКОЈ ДЕН: Три напитоци кои ги...

Кога размислувате за хормонското здравје, што прво ви паѓа на yм? Медикаменти? Не би требало, бидејќи постојат ефиксни природни средства, освен ако вашиот лекар...

ЕДНА ЧАША ДНЕВНО: Рецепт на д-р Марио за квалитетен сон, подобрување...

„Здраво на сите, овојпат сакам да ви откријам еден исклучителен напиток кој лично го користам долг период, речиси секој ден. Одличен е за подобрување...

ЖЕНИТЕ ТРЕБА ДА ГИ ПИЈАТ СЕКОЈ ДЕН: Три напитоци за регулирање...

Кога размислувате за хормонското здравје, што прво ви паѓа на ум? Медикаменти? Не би требало, бидејќи постојат ефиксни природни средства, освен ако вашиот лекар...

Напиток против несоница: Месечевото млеко содржи тајна состојка за мирен сон

Сите понекогаш имаме проблем со несоница. Недостигот на квалитетн сон може да не успори и да не претвори во целосно неспособни за дневно функционирање....

Како куркумата и медот се користат како лек – измешајте ги...

Рецепт и видео прилог на Јелена Петровиќ од Бабината кујна. Оваа мешавина содржи витамини Ц и Б и претставува силен природен антиоксидант. Се користи за...

Домашен лек: Доволна е само една доза за да ве чува...

Во гробниците на фараоните оваа билка била главната состојка во смесата за балсамирање. Затоа, секој треба да си поседува во домашната аптека. Жалфијата е одлично...

Топла вода со куркума наутро – неверојатна работа за организмот!

Сите ние се трудиме да консумираме здрава и корисна храна, но често не сме ни свесни колку таа може да делува врз нашиот организам...