Дома Тагови жалфија

Таг: жалфија

Ова се 7 билки кои можете да ги одгледувате во вазна...

Има седум билки кои можете да ги одгледувате во вода, без земја и полевање, бидејќи убаво растат и едноставни се за одржување. Наједноставно е да...

Рецепт од кој веднаш престанува кашлицата, а болките во грлото и...

За време на зимскиот период, многумина страдаат од болки на дишните патишта. ​ Особено активни се вирусните и бактериските инфекции, кои можат да доведат до пневмонии,...

Рецептите на Отец Гаврил за многу болести

Бидејќи отец Гаврил пораснал во време кога лекарите биле реткост, а медицината се’ уште неразвиена, тој од својата мајка и баба научил, па и...

Направете сируп од жалфија против кашлица и настинки за деца и...

Кашлицата кај децата, но и кај возрасните, може да биде многу упорна и досадна и да трае многу долго. Кога се децата во прашање,...

Хеликобактер пилори, чир на желудник и прочистување на црн дроб ќе...

ЛЕКУВАЊЕ СО БЕЛКА ОД ЈАЈЦЕ Изматете белка од едно јајце со една лажица шеќер во прав па додадете една лажица маслиново масло. Една лажица од оваа...

Смеси на билки и чаеви против Гастритис

Алое: Сокот од алое да се зема по 1-2 лажици на 50 мл вода, 2-3 пати на ден, 20-30 минути пред оброкот. Лекувањето трае...

Поранешната мис на Русија ја открива тајната за убаво лице

Александра Мазур, мис на Русија од 2006. во интервју за една руска телевизија ја открила тајната за своето лице. Таа по природа имала суво...