Дома Тагови затнати артерии

Таг: затнати артерии

ПРИРОДЕН ЧИСТАЧ НА АРТЕРИИТЕ: Пијте 7 денови по ред, а потоа...

Кај секоја личност, со текот на времето доаѓа до акyмулирање на маснотии на ѕидовите на артериите, во помала или поголема мера. Кога артериите се...

Секој треба да испие по 1 шише: за слабеење и топење...

Ова првенствено е лек за зголемени мacти во kpвта и покачени триглицериди, но исто така помага доколку сакате да ocлабете и веќе се обидувате...

ДОМАШЕН СИРУП ЗА ЧИСТЕЊЕ НА АРТЕРИИТЕ: Преку цела зима го пиеме...

Овој домашен лек од лесно достапни намирници и природни состојки ни го испрати Ирена Здравеска. Освен што овој сируп е наменет за чистење на...

ПРИРОДЕН ЛЕК ПРОТИВ ТРОМБИ: Се приготвува за 5 минути, се зема...

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 3 лимони и 50 г лук. Ова е меѓу најдобрите природни лекови за чистење на к рвните садови и отстранување на плаките...

Што се случува со телото 24 часа пред инфаркт – данските...

Б олката во градниот кош доведува до вознемиреност бидејќи најчесто субјективно ја доживуваме како срцев у дар. Сепак, данските лекари тврдат дека ова не...

ЗАТНАТИ АРТЕРИИ: Кога ништо не помага – ова ќе помогне, го...

Артеросклерозата е болест која настапува поради затнување на артериите со масни капки и ош.тетување на нивните ѕидови. Тоа затнување го спречува нормалниот проток на кр-вта...

ДВЕ ЛАЖИЦИ ДНЕВНО: Го симнува поткожното салото и ги намалува маснотиите...

Одберете еден од двата понудени природни лекови за намалување на маснотиите во организмот. И во двата рецепти се користат природни состојки кои многупати се...

Природна мешавина која ги чисти артериите, го намалува холестеролот, штити од...

Има голема корист од овој напиток - природен лек. Станува збор за комбинација од три супер здрави намирници кои со заедничко и секојдневно делување...

Спречува срцев yдap, го чува мозокот, бубрезите и срцето, неверојатен напиток...

Лукот припаѓа на семејството Allium (sativum) заедно со кромидот и празот. Неговиот богат и специфичен вкус прави да биде еден од најупотребуваните зачини ширум...

Помоќен народен лек од овој не постои: Го чисти црниот дроб,...

Бидејќи го јакне имунитетот до максимум, овој народен лек со причина го нарекуваат еликсир на здравјето. Главната намена на еликсирот е лекување и превенција на...