Дома Тагови запечени пиперки

Таг: запечени пиперки

Колку и да направите, малку ќе ви биде, од ова јадење...

I РЕЦЕПТ - Пиперки со сирење по сосем поинаков рецепт – толку вкусно, да не знаеш за доста…Совршени. Рецепт и видео прилог на Бојана...

Вкусен и брз ручек – пиперки полнети со тиквички и сирење

За себе си своето семејство пригответе го овој лесен и вкусен ручек. Брз е и едноставен, без масло, а исклучително вкусен. Потребни состојки: 1 тиквичка (300-350...

Запечени пиперки во павлака, многу вкусно јадење

Во последно време не сум јадела ништо што вака ме воодушевило. Многу ги сакам пиперките приготвени на било кој начин и секогаш трагам по...

Полнети пиперки запечени со кашкавал – популарно предјадење, а може и...

Запечените пиперки полнети со пиперки се многу популарно јадење на балканот. За вегетаријнаците и оние со послаб апетит може да бидат и главно јадење,...

Пиперки полнети со сирење и јајца – уште еден испробан рецепт...

Многу вкусно јадење, особено ако сте љубители на пиперките... Потребни состојки: 7 пиперки 500 г ситно рикота сирење или некое друго ситно сирење, по желба 100 г горгонзола...

Запечени пиперки со фил од сирење, нема подобар рецепт!

Може да се послужат како предјадење, прилог со главното јадење или за вечера, превкусни се! Потребни состојки: 3 пиперки поголеми, 200 г сирење ситно издробено, 50 г сланина...