Дома Тагови зачин каранфилче како лек

Таг: зачин каранфилче како лек

Каранфилчето е одличин зачин, помага при респираторни и стомачни тегоби, синуси...

Каранфилчето е исклучително важен зачин кој треба секојдневно да се користи, влијае врз намалувањето на тежината, а лицата кои имаат покачен холестерол можат да...

Научно е потврдено: ова е најздравиот зачин во светот кој ќе...

Рецептите за приготвување на лековити препарати со помош на овој зачин можете да ги прочитете најдолу во текстот. Каранфилчето е исклучително важен зачин кој...

Каранфилчето ја уништува кандидата, има антибактериско и антивоспалително својство

Вашиот омилен зачин е идеален за детоксикација, бидејќи ефикасно го чисти организмот од вируси, габички и бактерии. Маслото од каранфилче се користи во антипаразитното чистење...