Дома Тагови вода

Таг: вода

ПОДУЕН ВИ Е СТОМАКОТ И ОТЕЧЕНИ ВИ СЕ РАЦЕТЕ ИЛИ НОЗЕТЕ:...

Задржувањето на водата во организмот е честа и непријатна појава. Најчесто тоа е безопасно и нема причина за загриженост, но се случува да е...

Половина час пливањe во морска вода е како три дена во...

Многумина со нетрпение го очекуваат летото за да одат на летување на море за да можат да yживаат во песочните плажи, сончевите зраци и...

4 Природни начини да спречите задржување на вода: Докторка откри како...

Понекогаш се случува организмот да задржи поголема количина вода која нам ни дава подуен изглед и многу неугодно чувство. Тоа може да се случи...

Ретко кој знае како правилно се готват тестенини, а овие девет...

Избегнете ги овие 9 чести грешки и вашите тестенини ќе бидат совршено сварени. Тестенините се веројатно највкусното и најлесното јадење за подготовка. И, секако во...

Што ќе се случи со телесната тежина ако пијалаците ги замениме...

На сите ни е познато штетното дејство што го предизвикуваат пијалаците кои повеќето од нас ги консумираат секој ден. Што се случува ако целосно...

СНЕЖНИ БОЖИЌНИ ТОПЧИЊА – не ви треба рерна

Божиќните колачи, бисквити и други слатки се задолжителни на празничната трпеза, а овој Божиќ можете да го збогатите со овие прекрасни снежни топчиња кои...

Со 2 лажички дневно топите по 1 см од стомачните масти...

Оваа смеса не само што ќе ви помогне многу побрзо да ослабете, туку и ќе ви го забрза метаболизмот, ќе го намали лошиот холестерол,...

Ставете ги прстите во чаша со студена вода: за 30 сек...

-Ако врвовите од прстите станат бели или помодрат, тогаш имате проблем со циркулацијата! Ставете многу студена, мразна вода во една чаша, а потоа во неа...

Магичен анти-целулитен крем кој веднаш дава резултати: сон на секоја жена

Убава фигура, рамен стомак и мазна кожа е сон на секоја жена, а за да се постигне сето тоа потребен е голем труд и...

Ако имате проблем со брчки, пробајте ленено семе и вода –...

Дали знаевте дека постои домашен третман после кој за 12 дена нема да се препознаете? Ако имате проблем со брчките, пробјате го ова што...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"