Оваа смеса не само што ќе ви помогне многу побрзо да ослабете, туку и ќе ви го забрза метаболизмот, ќе го намали лошиот холестерол, ќе ги исфрли вишокот течности од организмот и ќе го регулира крвниот притисок. Одлично делува врз кардиоваскуларниот, дигестивниот имуниот систем.

Потребни состојки:

60 мл ладна вода

2-3 см свеж ѓумбиров корен (излупен)

2 лажици цимет

3 лажици мед

4 лимони

Постапка:

Исцедете ги лимоните во блендер, па додадете ги останатите состојки. Блендирајте додека смесата да се изедначи. Складирајте во стаклена тегла и чувајте во фрижидер.

Употреба: по една чајна лажичка наутро и навечер пред оброк, во период од 2 седмици. Потоа направете пауза од 2 седмици, па повторете ја постапката.

Оваа смеса ви овозможува:

-побрзо исфрлање на токсините од организмот

-го топи салото

-претставува природен лек за несоница

-го подобрува имуниот систем

-го подобрува либидото

-го забрзува метаболизмот

-ги елиминира вишокот ткивни течности

-го штити грлото и гласните жици

-го успорува стареењето