Дома Тагови вишок килограми

Таг: вишок килограми

Напиток од две состојки кој брзо ги решава проблемите со стомакот,...

Доколку имате некаков стомачен проблем или пак, вишок килогpами од кои сакате што поскоро да се оcлободите, овој напиток ќе ви биде од голема...

Д-р Несторовиќ: Зошто е подобро да имате вишок масти, отколку да...

Дебелината се дефинира како акумулација на вишок маснотии во организмот, што го нарушува здравјето. Во една статија од 2018 година, авторите од анализата на...

ВИКЕНД ДИЕТА: се држи само во сабота и недела и се...

-За сите што имаат напорна работна седмица и немаат време за сериозно да започнат со некоја диета! Ако припаѓате на оние кои имаат вишок килограми,...

Ги топи мастите како луд, нема да ви се верува како...

Една од најтешките предизвици за една жена со вишок килограми е да ги намали истите ама на здрав начин. Голем број од нив подлегнуваат...

Никогаш не верував дека ќе ослабам 20 кг – мојот сон...

Само што ќе станете од спиење консумирајте на празен стомак по една чаша од овој чудотворен напиток. Потребни состојки: 5 лимони + 5 лимети 4-5 чешниња лук 2-3...

За секавично топење на салото помешајте сода бикарбона со зелен чај...

Овој напиток го забрзува заспаниот и успорен метаболизам, а со тоа започнува разложувањето на мастите и топењето на салото од критичните места. Примарните соединенија кои...

Истражување: Трипати седмично направете си топла бања и килограмите сами ќе...

Кога последен пат си направивте убава бања? Но не ледена за закрепнување после напорен тренинг – туку топла бања за релаксација и опуштање на...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"