Само што ќе станете од спиење консумирајте на празен стомак по една чаша од овој чудотворен напиток.

Потребни состојки:

5 лимони + 5 лимети
4-5 чешниња лук
2-3 см корен од ѓумбир
2 литри газирана, минерална вода

Постапка:

Лимоните измијте ги добро а кората прочистете ја со сода бикарбона или оцет. Пресечете ги на половина и исцедете го сокот. Не ги фрлајте корите зошто ќе ви бидат потребни за подоцна.

Ѓумбирот излупете го и исечкајте го на тркалца. Лукот излупете го па ставете го во блендер. Додадете го ѓумбирот и лимоновиот сок па добро измиксајте додека да добиете еднолична смеса.

Минералната вода ставете ја на оган да зоврие, а потоа ставете ги лиметите пресечени на половина да се варат околу 5 минути. Потоа додадете ги и корите од исцедените лимони.

Оставете да се вари уште неколку минути, па намалете го огнот на тивко.

Додадете го миксот од блендерот, промешајте, па нека се вари уште неколку минути.

Најпосле, со лажица-решетка извадете ги лимоните од садот.

Оставете да излади па складирајте во стаклени шишиња и чувајте во фгижидер.

Употреба:

Само што ќе станете од спиење консумирајте на празен стомак по една чаша од овој чудотворен напиток.

Резултатите ќе бидат видливи за само неколку дена, ќе бидете изненадени!

Овој напиток стимулира создавање на дигестивни сокови со што го подобрува варењето на храната, го забрзува метаболизмот и топењето на складираните масти, попознати како сало.

Овој моќен напиток ќе го зајакне вашиот имунитет и ќе ве ослободи од вишокот килограми на сосем природен начин, за само неколку седмици.

Повеќето луѓе денот го започнуваат со кафе или кофеински чај, но овие навики може да бидат штетни по нивното здравје.

Штом ќе се разбудите напијте се од овој пијалак и ќе си обезбедите енергија за целиот ден.

Колку ќе ослабете од овој напиток?

Резултатите кај различни луѓе се различни, но кај сите има позитивни ефекти. 

За три месеци некои слабеат 8 а некои 30 килограми. Слабеењето е индивидуално и многу зависи од возраста, полот и вишокот килограми кои треба да се елиминираат. Затоа се препорачува упорност и редовност во консумацијата на напитокот.