Дома Тагови вакцина за ковид 19

Таг: вакцина за ковид 19

Србија е втора во Европа по број на вакцинирани: Штом ја...

Масовната вакцинација на населението во Србија против инфекцијата ковид 19 започна кон крајот на декември минатата година и досега се вакцинираа околу 320.000 граѓани. Според...

Бранко тукушто ја прими вакцината против ковид, а ова е неговата...

Во тестирањето на раната фаза од развој на вакцина против новиот сој на корона вурус која се развива на Универзитетот Оксфорд, меѓу 1077 учесници,...

Еве што им се случува на оние кои ја примија експерименталната...

Многумина сигурно се заинтересирани како ќе изгледа новата вакцина за вирусот кој беснее низ цела планета од почетокот на годинава. Веста за тоа дека има...