Дома Тагови турски леб

Таг: турски леб

Хостеса од Турција ме научи како да го направам најмекиот леб...

Турчинките имаат вешти раце и секогаш кога сум одела во нивната земја, најмногу обожавав да ги испробувам нивните теста за разни лиснати печива и...

Tурски леб за ручек или вечера: Тестото е меко како памук,...

Турскиот леб е најмекото печиво кое не може да го најдете во продавница и е нешто што мора некогаш да го пробате. Штом еднаш...

Турски леб подготвен од Македонка, еднаш пробајте го и веднаш ќе...

Овие лепчиња се многу вкусни и меки како памук, па доколку сте љубител на домашните печива, запишете си го овој рецепт и пригответе го....

Направете леб, ѓевречиња и кифли од најмекото тесто во свет

I РЕЦЕПТ - Турски леб подготвен од Македонка, доволно е еднаш да го пробате и веднаш ќе го засакате (рецепт+видео). Предлог видео-рецептот е на Станислава...

НАЈКРЦКАВАТА ПИТА – ЛЕБ: Вкусно, мирисно и меко како душа

Ќе се изненадите од мекоста, а истовремено и од крцкавоста на ова пита-лепче. Вкусно, мирисно и меко како душа. Потребни состојки: 100 мл вода, 200 мл млеко, 50...

Турски леб подготвен од Македонка, доволно е еднаш да го пробате...

Предлог видео-рецептот е на Станислава Маниќ, а рецептот го испроба и го направи нашата драга членка Олгица Јосифоска во групата НМД рецепти. Потребни состојки: 1 шолја...