Дома Тагови тумор

Таг: тумор

ЈАС СУМ ДАНИЕЛА: Го победив ракот на дебелото црево и црниот...

Пред две години Даниела Лукиќ се соочила со најтеш-ка дијагноза, но со медицинскиот третман, здравата исхрана и суплементите успеала да ги надмине сите тегоби...

Овие 8 состојки го спречуваат растењето на метастазите од ракот и...

Може да се најдат во разни намирници и сите стимулираат програмирана смрст на канцерогените клетки и со тоа спречуваат метастазирање на други делови од...

Лекарите признаа: за овие тешки болести пациентите најчесто добиваат погрешна дијагноза!

Многу често се случува да не го забележат туморот, васкуларните проблеми и некои инфекции кои можат да доведат до сепса и да бидат фатални. Погрешната...

Оваа билка ми го спаси животот – вистинита приказна! (Рецепти за...

Ова е неверојатна и вистинита приказна за човек кој се спасил од смртоносниот канцер. Неговата приказна открива една обична билка која му го спасила животот....

Смрзнатиот лимон е помоќен од хемотерапијата, а помага за слабеење, дијабетес,...

Сите знаеме дека цитрусите, а особено лимонот е многу здрав. Содржи витамин Ц кој има антиоксидантно дејство. Го зајакнува имунитетот, се бори против слободните радикали...

Овој свештеник открил природен лек за канцер со кој им помогнал...

Постојано се прават бројни обиди за да се пронајде лек за ракот. Иако некои од третманите од современата медицина можат да помогнат во лекувањето, особено...

На Веселинка и бил откриен тумор на матка – го излечила...

На Веселинка С. и откриле миом (тумор) на матката. После прегледот и прогнозата на лекарите, таа одлучила да се обиде со Природната медицина. Прочитала за...

Лек за тумор на матка и јајници од ајдучка трева и...

Мерка за еден ден: 250 мл чај. Потребни состојки: -цвет од невен -цвет и лист од ајдучка трева -шведска горчливка - напиток кој се купува од аптека постапка: Се мешаат...

Вино од ајдучка трева: Народен лек за простата и мокрачни канали

Простатата според својот облик потсетува на костен. Се состои од мазни мусклулни влакна и жлездесто епително ткиво, обвиткано со густа фиброзна капсула. Жлезденото ткиво произведува...

Руски лек за онколошки болести (тумор на кожа)

Овој лек го препорачува рускиот лекар Востоков за лекување на онколошки болести. Потребни состојки: 500 г зелени оревчиња 500 г мед 500 г сок од алое вера Постапка: Оревите треба...