Дома Тагови тумор

Таг: тумор

Тироидната жлезда и ракот на дојка се поврзани, а јодот е...

Бројни студии покажуваат дека постои јасна врска помеѓу пореметувањето во тироидната жлезда и ракот на дојка, а токму јодот може да биде фактор кој...

Какво е тоа безболно грутче кое ми се појави зад увото?

Безболните грутчиња зад увото се доста чести и најчесто се бенигни. Меѓутоа, некои од овие безболни грутчиња може да бидат индикатори за сериозни состојби. Најдобро...

Секоја втора жена ја има, може да биде “доброчудна”, но и...

Со помош на симптомите, ако добро ги забележуваме може да откриеме дали нешто не функционира како што треба во нашиот организам. Од огромна важност е...

Како го излекував туморот на матка – жена открива моќна смеса...

-Станува збор за смеса од три состојки, кои треба да се консумираат по една лажица дневно, половина час после оброк. На Веселина Стевиќ и бил...

Туморот на тестиси зема голем замав – еве како да се...

Туморот на тестиси може да се открие во почетен стадиум, за што е неопходен редовен преглед. Туморот на тестиси може да се открие во ран...

Срамежливоста може да ве убие! Ова се знаци за анален карцином

Можеби не знаевте дека постои, но станува збор за еден од најсмртоносните канцери на светот. Колку и да ви е срам за тоа да...

Јадете вчерашен леб зошто свежиот е многу опасен! Еве што велат...

Речиси никој не може да му одолее, но кога ќе прочитате колку е нездрав, бидејќи придонесува за растот на клетките на ракот – ќе...

Искуство: пирето од тиква ми помогна да ја отстранам егземата

Пире од тиква и помогнало на Вера Алексеева да ги отстрани јадежот и компликациите поради воспаление на кожата. Мекиот дел од тиквата (околу еден килограм)...

Оваа жена открива рецепт кој ја спасил од тумор на матката....

-Станува збор за смеса од три состојки, кои треба да се консумираат по една лажица дневно, половина час после оброк.   На Веселина Стевиќ и бил...