Дома Тагови цигари

Таг: цигари

Половина од пушачите умираат од рак кој не мора да биде...

Дејството од цигарите е многу штетно, па затоа е потребна поголема едукација која треба да започне уште во градинките. Со намалување на бројот на пушачите,...

Диета: Ова никако не смеете да го правите – го загрозувате...

Во желба да изгледате поубаво, никогаш не правете го ова! Експертите се едногласни во ставот дека многу од диетите кои се препорачуваат денес, потекнуваат од...

Овие билки ве штитат од штетниот дим од цигарите

Овие билки ве штитат од штетниот дим од цигарите, хемикалии и зрачење...мора да ги имате дома! Потрудете се во домот да имате растенија. Растенијата го...

Ако ОВА го замешате со џус, повеќе никогаш нема да пушите!

Ако имате проблеми со пушењето и сакате да престанете, но никако да ги оставите цигарите, тогаш ова е вистинското решение за вас. Постојат голем...

Пушач сте? Прашањето не е ДАЛИ ќе добиете рак, туку КОГА...

Пушач сте? Прашањето не е ДАЛИ ќе добиете рак, туку КОГА и КАКОВ рак? ​ Оваа лоша навика буквално може да ве чини живот и затоа...

Еве зошто од првата утринска цигара најчесто се добива рак

Утринското пушење се дефинира како палење на цигара во првите половина час после будењето, а оваа навика го зголемува ризикот за добивање на рак...

Зошто некои пушачи добиваат рак, а некои не?

Сите пушачи се свесни дека со секоја запалена цигара го зголемуваат ризикот за појава на рак на белите дробови, но многумина од нив, за...

Спас за пушачите – овие 2 намирници го враќаат животот на...

Спас за пушачите – овие 2 намирници го враќаат животот на плуќата а чинат помалку од 1 кутија цигари! -А она што е најдобро од...

Загаден воздух, па уште и дим од цигари! Еве зошто децата...

Јапонските научници направиле истражување за влијанието на димот од цигари кај децата. Па така, кога ги споредиле податоците од децата во пушачки и децата...

Непријатниот мирис од цигари ќе го елиминирате вака

Пушењето во затворен простор остава непријатен мирис кој се навлекува во вашата облека, завесите и намештајот. Обдете се со овие лесни трикови да се...