Дома Тагови целулит

Таг: целулит

Ф-р Филгуд отворено и без заобиколување им кажа на жените: Еве...

Попyларниот доктор познат како „д-р Филгуд“ постојано изненадува со неговите кратки но ефикасни совети поврзани со човековото здравје. Овојпат тој им се обрати на...

РУЗМАРИН ВО РАКИЈА: Најдобриот природен лек за проширени вени, целулит, болки...

Можеби не сте знаеле, но кога еднаш ќе почнете да ја користите, ќе бидете изненадени, колку е ефикасна оваа неверојатна комбинација. Третира бројни проблеми,...

АНТИЦЕЛУЛИТНА БАЊА: Ги измазнува нозете и стомакот, а треба само една...

Во некои претходни времиња, сода бикарбоната била замена за речиси сè - од детергент, до средство за чистење и дезинфекција, за решавање на проблеми...

ЦЕЛУЛИТ: Со овој метод за кратко време ќе стане невидлив

Топлите летни денови конечно пристигнаа, но предолгото седење дома и продолжената зима секогаш го носи истиот проблем за кој секогаш си мислиме дека „уште...

Решете се од целулитот еднаш и засекогаш со воведување на нови...

Статистиките велат дека над 90% од жените некогаш во животот се соочиле со проблемот наречен целулит. Не постои жена која е имуна, па дури...

Скокајте по 10 минути една седмица и вашиот целулит ќе исчезне...

Ова е докажан тренинг кој ги разбива грутките од целулит – единствениот начин за да се ослободите од кожата со изглед на кора од...

Време е да исчезне целулитот: Измешајте ги овие 2 состојки и...

Каков е вашиот коментар за овој природен третман против целулит? Доколку сте го испробале, споделете го вашето искуство и мислење! Станува збор за прашок кој...

Листот од бршлен во мали количини лекува полипи, бубрези, првут, атеросклероза

Луѓето кои имаат валгус на стапалото, обично имаат болни калуси и тврда кожа, со што имаат големи потешкотии при одењето. Добро иситнети четири свежи листови...

Лист и дршки од вишна: за слабеење, исфрлање песок, за црн...

Вишната е овошје кое е категоризирано како суперхрана... Богато е со витамините А, Ц, Е и фолна киселина, магнезиум, железо и влакна, па така може...

Домашен пилинг од мелено кафе и маслиново масло за сува кожа...

Пилингот од кафе првенствено е делотворен кај сува кожа. Обилува со антиоксиданси, ја освежува кожата, ја хидратира и природно ја масти за да и...