Дома Тагови Титов колач

Таг: Титов колач

ОМИЛЕНИОТ КОЛАЧ НА ТИТО: Колач со ореви и чоколадо со неодолив...

Фантастичен колач преполн со ореви и чоколадо. Се нарекува Титов колач или Титова торта, веројатно затоа што бил негов омилен колач. Лесно се приготвува...

ТИТОВ КОЛАЧ: Старински колач кој сите го правеа во Југославија, а...

Фантастичен колач преполн со ореви и чоколадо. Се нарекува Титов колач или Титова торта, веројатно затоа што бил негов омилен колач. Лесно се приготвува...

Титов колач: Десерт со чоколадо и ореви

Фантастичен колач преполн со ореви и чоколадо. Се нарекува Титов колач или Титова торта, веројатно затоа што бил негов омилен колач. Лесно се приготвува...

Претседателски колач: ова бил омилениот колач на Тито и затоа ќе...

Титов колач! Потребни состојки: 4 жолчки 200 г шеќер 5 лажици ладно кафе 100 г мелени ореви 5 лажици брашно 3 лажици масло 1 прашок за печиво шлаг од 5 белки за фил 1: 400...