Дома Тагови тироидна жлезда

Таг: тироидна жлезда

Од оваа подмолна болест многумина се жалат, мислат дека се дебелеат...

Ова е светска недела на тироидната жлезда. Зошто оваа жлезда е најважна за функционирањето на целиот организам во „УранаК1“ на телевизијата К1 објаснија ендокринологот...

ЛАДНИ РАЦЕ, НОЗЕ И ПОСТОЈАНО ЧУВСТВО НА СТУД: телото ви испраќа...

Нашите баби често на предупредуваа да носиме влечки и чорапи бидејќи во спротивно ќе ни се прелади долниот дел од стомачето. Иако тоа не...

Лек за тироидна жлезда, лекува анемија и сите пропратни симптоми што...

Од желад може да се направи напиток сличен на кафе, кој има лековито дејство на штитната жлезда. Доколку имате залиха од мелен желад, во...

ОД ТИРОИДАТА СÈ ЗАПОЧНУВА: Хормоните, претераната дебелина или премалку килограми (природен...

Овој вкусен напиток содржи голем број состојки кои ја стимулираат работата на тироидната жлезда, а истовремено е вистинска ризници од витамини, минерали и антиоксиданти. Рецептот...

Го подготвувала овој пијалак секое утро, а за неколку недели ја...

Тироидната жлезда произведува два вида хормони - TS3 и TS4. Процесот на производство се регулира со помош на хормон кој ја стимулира жлездата, а...

Доктор објаснува како со помош на топломер да ја проверите работата...

Доктор Брод Барнс осмислил домашен тест кој може да го направите сами, едноставен и брз, а со него ќе дознаете дали сѐ е во...