Дома Тагови телешка чорба

Таг: телешка чорба

Права кафанска телешка чорба: Ова е оригинален рецепт – толку е...

Оригинален рецепт за права кафанска телешка чорба. Кога еднаш ќе ја вкусите, ќе ве освои со вкусот и постојано ќе ја приготвувате. Под пишаниот...

Телешка чорба: за јакнење на детскиот имунитет

Вкусна чорбичка полна со хранливи материи. Потребни состојки: 450 г телешко месо 2 моркови 2 компири 1 кромид 1 пашканат ½ китка магдонос корен и лист од целер сол, црн пипер во зрно,...