Дома Тагови суво овошје

Таг: суво овошје

БОЖИЌЕН КОЛАЧ: Со суво овошје и ореви, нема поубав

За Божик направете свечен куглоф со кандирано овошје, суво грозје, кајсии, ореви и лешници со вкус на рум - совршен празничен божиќен и новогодишен...

„На сопругот ова му е омилениот колач“: Брза торта и многу...

Пред многу години на една телевизиска емисија беше претставен овој рецепт за свечена торта која според состојките е осмислена да носи среќа во домот...

KAPДИОЛОЗИТЕ ПPEДУПРЕДУВААТ: Ова овошје ви го yништува сpцето, богато е со...

Кардиоваскуларните болести се водечка причина за cмpт во светот, а овие намирници се најлоши за сpцето. На секои 43 секунди некој доживува cpцев yдap....

НЕОДОЛИВ ДЕСЕРТЕН КОЛАЧ СО СУВО ОВОШЈЕ: Воздушест и мек како слатки...

За некого ова е сладок леб познат уште како милиброд или козинак. Најчесто се приготвува за поголемите празници како Велигден и Божиќ, но толку...

Комисброт: кралот на чајните колачи,мек, миризлив, со суво овошје

Рецептот е постар од мене самата, од мајка ми… го памтам уште од детството. Ова е вистинкиот мирис и вкус од детството! Потребни состојки: 6 белки, 200...

ЉУБОВЕН ВЕНЕЦ – највкусното слатко лепче со суво овошје

I РЕЦЕПТ – Највкусното слатко лепче со суво овошје – Рецепт за колач ЉУБОВЕН ВЕНЕЦ. За да биде меко лепчето и воздушесто, одвојте ги...

Колач со суво овошје – Како да се искористи сувото овошје...

Веројатно сите ние за празниците изнакупивме суво овошје кое речиси никогаш не се изедува сето докрај. Го изедуваме она што ни е омилено, а...

Слатка имунолошка бомба која ги лекува коските и ја подобрува крвната...

Мешавината содржи суво грозје, суви кајсии, суви смокви, ореви, мед и лимон. Сувото грозје е одличен извор на железо Покрај железо, оваа слатко овошје е одличен...

Плазма ролат со суво овошје, за 10 минути е готов

Многу вкусен десерт кој се топи во уста. Брза и лесна подготовка. Потребни состојки: 600 г мелена Plazma 250 г омекнат путер 200 г шеќер во прав 200 мл...

ПРАЛИНИ прекрасни бели новогодишни чоколатца

Потребни состојки: 500 г бело чоколадо 75 г суви брусници со вкус на малина или обични 100 г сечкани несолени фстаци Постапка: Чоколадото растопете го на пареа. Брусниците и фстаците...