Дома Тагови сутлијаш

Таг: сутлијаш

СУТЛИЈАШ СО ПУДИНГ: „Никогаш подобар не сум јадела“ – Оригинален турски...

I РЕЦЕПТ. Вообичаено овој турски десерт го приготвуваме со ориз кој прво се вари во малку вода, потоа му се дотура млеко и на...

ВЕГАНСКИ (ПОСЕН) СУТЛИЈАШ: Поздрава варијанта на вкусниот десерт

„Дали сте слушнале за здравата варијанта на сутлијашот? Ако одговорот е не, тогаш јас го имам вистинскиот рецепт. Да, како што кажав нема шеќер,...

НАЈДОБРИОТ СУТЛИЈАШ ШТО СУМ ГО ПРОБАЛА: Со пудинг и млеко, запишете...

I РЕЦЕПТ. Вообичаено овој турски десерт го приготвуваме со ориз кој прво се вари во малку вода, потоа му се дотура млеко и на...

Најдобриот сутлијаш што сум го пробала: со пудинг и млеко

I РЕЦЕПТ. Вообичаено овој турски десерт го приготвуваме со ориз кој прво се вари во малку вода, потоа му се дотура млеко и на...

Шведски божиќен пудинг од ориз или сутлијаш со 1 бадем –...

Фото и рецепт на Александа Босиоцич Дроњич – Шведски божиќен пудинг од ориз (Swedish Christmas Rice Pudding) или fancy сутлијаш : - ) Пудингот од...

Сутлијаш со пудинг од ванила – Неодоливо кремасто уживање

Фото и рецепт: Лазаревиќ Гоца – пудинг од ванила. Потребни состојки: 200 г ориз, 1 литар вода, 500 мл млеко, 1 кесичка пудинг од ванила,...

Сутлијаш со слатка павлака и бело чоколадо – кога еднаш ќе...

Фантастичен десерт кој, кога еднаш ќе го пробате, секогаш вака ќе го приготвувате. Потребни состојки: 200 г ориз 100 г бело чоколадо 100 г суво грозје 1 лажица мед 200...

Класичен рецепт за СУТЛИЈАШ со 1 литар млеко и 1 чаша...

Фото и рецепт: Јелена Павловиќ Веројатно многумина ќе речат зошто овој рецепт кога сите го знаеме и го правиме. Навистина, општо е познат, но има...

Сутлијаш ко сутлијаш, но ова е рецепт за млади домаќинки, со...

Фото и рецепт: Нермина Јордамовиќ Има различни рецепти за сутлијаш, ова е мојот, излегува малку потечен, но таков го сакаат моите. И она што е...

Сутлијаш со пудинг и млеко, најдобриот што сум го пробала

Вообичаено овој турски десерт го приготвуваме со ориз кој прво се вари во малку вода, потоа му се дотура млеко и на крај се...