Дома Тагови стар леб

Таг: стар леб

ПИТА ОД СТАР ЛЕБ – ПОПАРА ОД РЕРНА: Едно од највкусните...

Попарата е многу вкусно старинско јадење и често се приготвувало кога дома ќе останел вчерачен или завчерашен леб. Овој рецепт е сеќавање на мојата...

Не го фрлајте стариот леб, само измешајте неколку состојки и за...

Честопати се случува да остане вчерашен или завчерашен леб кој ја изгубил свежината, а никој не сака да сув и тврд леб. Не го...

ПОПАРА: Старинско вкусно јадење од остатоци од стар леб – прсти...

Рецепт на Дами. Попарата е многу вкусно старинско јадење и често се приготвувало кога дома ќе останел вчерачен или завчерашен леб. Овој рецепт е...

БРЗ ПОЈАДОК: Наместо пржени лепчиња во лебот додајте уште 4 состојки...

Пржените лепчиња се еден од омилените оброци за сите возрасти, а најчесто се приготвуваат за појадок и се послужуваат со парче сирење и чаша...

БРЗ ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Кога немам време, матам 4 јајца и...

Секогаш кога немам многу време, го приготвувам ова јадење, најчесто за вечера или појадок, но моите дома немаат ништо против и ако го послужам...

Брза вечера или појадок од стар леб во тава за пржење:...

Рецепт на Драгана Михајловиќ од "Направи сама - Идеја за креативци" - Брза вечера или појадок од стар леб. Направете експресно брза вечера или појадок...

Пица сендвичи од рерна – ако ви останал вчерашен леб, ова...

I Рецепт и видео презентација на Милена од Микина Кујна - Пица сендвичи од рерна. Ми остана леб од вчера, па го искористив на...

Похуван леб – Совршено за утрински оброк и одличен почеток на...

Фотографија и рецепт на Тања Џорџевиќ Многу вкусни пржени-похувани лепчиња со крцкава и вкусна коричка однадвор, а одвнатре меки и сочни. Направете ги и изненадете...

Плескавици од стар леб – превкусни, а никој не забележа од...

Плескавиците од стар леб имаат одличен вкус! Потребни состојки: 10 парчиња леб (360 г) 320 мл ладно млеко 400 г кравјо сирење сол по потреба 3 лажички црн ким 5 јајца...

Феноменална гурманска пита од стар леб – брз и едноставен, а...

Фото и рецепт: Милица Михајловиќ Потребни состојки: 1 леб 1 лажичка прашок за печиво 220 мл јогурт 220 мл млеко малку сол 300 г сирење 3 јајца 80 мл масло 150 г шунка 150 г...