Дома Тагови стар леб

Таг: стар леб

Ручек за чиста десетка…Одлична идеја како да се искористи стариот леб

Потребни состојки: Околу 600 г стар леб (целиот леб) 400 мл јогурт 400 мл течна павлака 4 јајца 150 г суво месо или шунка 150 кашкавал Сол по вкус И уште по...

Стар леб полнет со вкусна смеса од павлака и ајвар

Фото и рецепт: Маја Танасковиќ Потребни состојки: Стар леб Суво месо или нешто сувомеснато по ваш вкус Кашкавал Малку павлака Сенф Ајвар Кромид Лук Црн пипер Постапка: Лебот прво исечкајте со остар нож во вид на...

Брза и многу евтина: Превкусна пита од бајат леб

Уште една брза и многу евтина пита која се приготвува со стар леб и тоа, колку лебот е посув - толку е подобар. Потребни состојки: 500...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"