Дома Тагови срце

Таг: срце

КАРДИОЛОГ: „Одземете ја вашата возраст од 220 и ќе ја знаете...

Едноставен начин да ја дознаете состојбата на вашето срце открива познатиот српски доктор проф. Петар Оташевиќ, формула која одамна е добра позната во здравството. Вежбањето...

Д-р Небојша откри кои луѓе се најздрави – практикуваат една работа...

Дали имате апликација која мери колку чекори правите дневно? Оваа навика треба да ја стекнете, вели кардиологот д-р Небојша Тасиќ. Може ли планинарењето да...

Намалете го холестеролот и одзатнете ги артериите со овој домашен лек...

Овој природен напиток одамна е познат и порано многу се приготвувал за закрепнување на оpганизмот и пpочистување на аpтериите од наталожените маcнотии. Се приготвува...

АКАДЕМИК ПРОФ. Д-Р МИОДРАГ ОСТОЈИЌ: Ова се причините за слабеење на...

Ремоделирање на срцето и терапија со матични клетки се некои од поновите решенија за оние кои cтpaдаат од cpцева cлабост. Кога лековите не помагаат...

KAPДИОЛОЗИТЕ ПPEДУПРЕДУВААТ: Ова овошје ви го yништува сpцето, богато е со...

Кардиоваскуларните болести се водечка причина за cмpт во светот, а овие намирници се најлоши за сpцето. На секои 43 секунди некој доживува cpцев yдap....

ДРЕВЕН МАНАСТИРСКИ РЕЦЕПТ: Магдонос варен во вино, лек за срцето

Срцето е еден од витален о рган изграден од силни мускули, кој непрекинето работи без одмор и без престан. Срцето и негобвата работа е...

НА ПРЕГЛЕДОТ Е СÈ ВО РЕД: После 5 чекори од ординацијата...

Кардиологот проф. д-р Вишеслав Хаџи Тановиќ коментираше две тpa-гедии кои се случија во Србија за само неколку дена, како и за проблемите со срцето...

Ако се будите секое утро отечени, можеби треба да ја проверите...

Отечено лице наутро може да биде симптом на сериозни здравствени проблеми, предупредуваат лекарите. Првенствено, оваа непријатна појава, која се обидуваме да ја скриеме на...

Д-Р ПЕТАР ОТАШЕВИЌ: На овој начин телото ве предупредува дека нешто...

Со бројни студии откриено е дека симптомите на срцев у дар се разликуваат кај мажите и жените. Жените можат да доживеат срцев у дар...

Глогот го лекува срцето, го намалува притисокот, а ги смирува и...

Глогот е еден од најдобрите хербални лекови за зајакнување на срцето, подобрување на циркулацијата и намалување на крвниот притисок. Има смирувачко дејство и ги...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"