Дома Тагови сос

Таг: сос

НАЈДОБРИОТ ТАРТАР СОС СЕ ПРАВИ ЗА 5 МИНУТИ: Нема подобар и...

Постојат два основни рецепти за тартар сос: во едниот преовладува вкусот на мајонезот, а во другиот преовладува вкусот на киселата павлака. Во оној кој...

СТАВЕТЕ МАСЛО ВО МЛЕКОТО: Брзо и многу лесно ќе го добиете...

На многу лесен и едноставен начин може да го приготвите највкусниот сос кој му прилега на секое јадење. Во рецептот подолу ќе го зачиниме...

ЛОВЕЧКА ШНИЦЛА

Околу 750 г шницли од телешка/јунешка кртина добро исчукајте ги, посолете и запиперете. Оставете малку да отстојат, па секоја шницла извалкајте ја во брашно,...

Болоњезе сос: оригинален рецепт од еден италијански ресторан

Многу вкусен сос! Потребни состојки: 250 г мелено јунешко месо 250 г мелено свинско месо 100 г сланина 50 г концентрат од доматен сос 50 г путер 3 лажици маслиново масло 1...