Дома Тагови сос за шпагети

Таг: сос за шпагети

,,Ова е најбрзиот и најекономичен ручек за нас”, шпагети кои се...

Овој рецепт за тестенини во сос го научив од мајка ми. Таа ни ги правеше кога бевме деца со брат ми, а сега јас...

Рецепт за убав сос за тестенини кој има вкус како од...

Тестенините се секогаш добар, заситен и вкусен оброк кој може да се приготват на милион различни начини. Некои ги сакаат само со ситно сирење или...

Рецепт кој со години го користам за шпагети и секогаш се...

Прекрасен сос за шпагети. Потребни состојки: 500 г шпагети, 200 г сланина или шунка, 700 мл млеко, 6 лажици брашно, 100 г кашкавал, 1 лажичка сол, 1 лажичка сув зачин (вегета), босилек,...