Дома Тагови солени стапчиња

Таг: солени стапчиња

Солени стапчиња како од пекарница, со најдобриот прелив – овој рецепт...

Покрај рецептите за леб и кифли, мора да го пробате и овој фантастичен рецепт за солени стапчиња. Верувајте ми, идентични се како оние од...

Солени вкусни стапчиња со сусам и рендан пармезан, излегува цела тепсија

Вкусни соленки, одлична закуска за секаква пригода. Потребни состојки: 500 г брашно 200 мл млако млеко 120 г путер 1 јајце 20 г свеж квасец (половина коцка) 1 лажичка сол 1 лажичка...

Ровки солени стапчиња без стасување на тесто, вкусни – не знаете...

Тестото е многу лесно за изработка, а печивото колку подолго стои, толку е подобро. Потребни состојки: 800 г брашно, 40 г квасец (1 коцка), 2 лажички сол, 1 лажичка...

Солени погачици со сусам, брзи, лесни, вкусни

Фото и рецепт: Николинка Касап Потребни состојки: 250 г маргарин/путер 250 г ситно сирење 500 г брашно 2 рамни лажички сол 1 прашок од печиво 1 јајце за премачкување и сусам...

Солени стапчиња – вкусни, крцкави, мирисни, одлична закуска со пиво или...

Фото и рецепт: Николинка Касап За да ги приготвите овие превкусни сусамки ќе ви бидат потребни следните состојки кои сигурно веќе ги имате во кујната: 250...

Совршено крцкави: Домашни стапчиња со ајвар и пикантни колбаси – ќе...

Многу вкусна закуска, ќе ви се допадне. Под рецептот има видео со деталите околу подготовката. Потребни состојки: 10 г квасец, 200 мл млеко, 1 лажичка шеќер, 100 г путер, 350-400...

Кифли (соленки) меки како душа, најубавите што сум ги јадела

Некои ги нарекуваат и Кубанки зошто личат на пури. Многу се вкусни, излегуваат доста, на децата им се омилени. Потребни состојки: 500 мл млеко 1 лажица шеќер 2...

Солени стапчиња – вака ги правам и никогаш не ми здосадија

Потребни состојки: 150 г путер/маргарин 100 г домашна свинска маст 2 јајца 1 прашок за печиво 100 мл млеко 450 г брашно 1 полна лажичка сол Малку тврдо сирење/кашкавал Постапка: Изматете го путерот, маста...

Кубанки: полнети стапчиња

Потребни состојки: 1200 г брашно +- 300 мл масло 2 лажички сол 1 лажичка шеќер 50 г свеж квасец 500 мл млако млеко За полнење:...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"