Дома Тагови солени стапчиња

Таг: солени стапчиња

ДОМАШНИ СОЛЕНИ СТАПЧИЊА: Меко печиво со кое пораснавме, многу брзи и...

Домашните солени стапчиња, попознати како соленки, се печива кои често ги јадевме во детството. Во секоја пекарница сè уште можете да ги најдете овие...

Брашно, вода и малку сирење или урда – неверојатно лесно и...

Многу брз рецепт за една фина закуска за сите пригоди. Овие соленки нема кој не ги сака. Се замесуваат за неколку минути, потоа тестото...

ПОСНИ СОЛЕНЧИЊА СО ПИВО ИЛИ ВИНО: Евтини и количински, одлични за...

„Не само што се вкусни, туку и многу добро делуваат на перисталтиката, особено ако имате проблем со мрзливи црева. Рецептот го добив од аптекарка,...

Најубавите солени стапчиња: еве ви рецепт, нека замириса и вашиот дом…

Рецепт и видео презентација на Александра од „Мојата мала кујна“ - Солени стапчиња оригинал како од пекарница, а сигурно и подобри. Покрај рецептите за...

Сусам стапчиња со сирење за 15 минути – брзи и превкусни,...

Рецепт и видео презентација на “Gala Food” – Сусам стапчиња. Потребни состојки: 125 г путер или маргарин, 200 г ситно сирење, 200 г брашно,...

Солени стапчиња со сирење од само три состојки – брзи и...

Фото и рецепт: Мирјана Вујиќ – солени стапчиња со сирење - Ако сакате нешто домашно, брзо, а вкусно за закуска или грицкање пред телевизор, тогаш...

Солени стапчиња како од пекарница, со најдобриот прелив – овој рецепт...

Покрај рецептите за леб и кифли, мора да го пробате и овој фантастичен рецепт за солени стапчиња. Верувајте ми, идентични се како оние од...

Солени вкусни стапчиња со сусам и рендан пармезан, излегува цела тепсија

Вкусни соленки, одлична закуска за секаква пригода. Потребни состојки: 500 г брашно 200 мл млако млеко 120 г путер 1 јајце 20 г свеж квасец (половина коцка) 1 лажичка сол 1 лажичка...

Ровки солени стапчиња без стасување на тесто, вкусни – не знаете...

Тестото е многу лесно за изработка, а печивото колку подолго стои, толку е подобро. Потребни состојки: 800 г брашно, 40 г квасец (1 коцка), 2 лажички сол, 1 лажичка...

Солени погачици со сусам, брзи, лесни, вкусни

Фото и рецепт: Николинка Касап Потребни состојки: 250 г маргарин/путер 250 г ситно сирење 500 г брашно 2 рамни лажички сол 1 прашок од печиво 1 јајце за премачкување и сусам...