Едвај се движела, а сега трча како тинејџерка! Според германскиот канал „Вкусни рецепти“ еден напиток е заслужен за сето тоа. Имено, тој и помогнал да ги прочисти цревата и црниот дроб…Во продолжение прочитајте како се приготвува:

Еден од коментарите вели вака: „Приказната за тоа како не можела да оди, а потоа можела да трча како тинејџерка е навистина инспиративна. Чистењето на цревата и црниот дроб е важен дел од одржувањето на здравјето.

Би сакал да знам повеќе за тоа како го постигнавте ова и како го зајакнавте вашето тело. Споделувањето на вашата приказна може да ги мотивира другите да направат промени и да го подобрат своето здравје“, вели овој корисник.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: парче ѓумбир (5-6 см), 1 портокал, 1 зелено јаболко, 1 лимон, 2 моркови, 300 мл вода

ПОСТАПКА: Сите намирници добро измијте ги и излупете ги. Јаболкото ако е органско не лупете го. Исечете ги на помали парчиња, а од лимонот и портокалот отстранете ги семките.

Сите состојки сипете ги во голем блендер и сомелете ги со постепено додавање на водата, додека да добиете изедначена смеса.

Оние што имаат чувствителен стомак, нека ја процедат смесата низ сито и нека го пијат напитокот без пулпа.

За сите останати добро е да се сочува и целулозата од лушпата на јаболкото (ако не е третирано), бидејќи токму во неа се содржат многу хранливи материи кои помагаат во прочистување на цревата.

УПОТРЕБА: 1 чаша дневно на празен стомак. Останете здрави! Видеопрезентацијата погледнете ја ОВДЕ.