Дома Тагови сок од зелка

Таг: сок од зелка

Секој ден пијте по една чаша од овој евтин сок и...

Природата изобилува со плодови кои се решение за речиси секој здравствен проблем. Па така на пример, сокот добиен од црвената зелка е исклучително здрав...

Секој кој има висок шеќер – ова мора да го проба

Дијабетесот или шеќерна болест се појавува кога панкреасот не произведува доволно инсулин или кога организмот не може успешно да го употреби произведениот инсулин. Експертите советуваат...

АКО ИМАТЕ ПРОБЛЕМ СО БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Овој руски природен лек со...

Ако имате проблем со чести респираторни инфекции, астма, бронхитис или пневмонија, облогите од зелка и мед дефинитивно ќе ви помогнат во лекувањето. Ова е...

ЛЕКОВИТ НАПИТОК ОД СВЕЖА ЗЕЛКА: Како да го направите најдобриот сок...

Свежата зелка ги содржи најважните елементи за одржување на биолошката рамнотежа на организмот. Покрај тоа што спречува авитаминоза, таа ја третира и слузокожата на...

ЕДНА ГРЕШКА ја уништува салатата од зелка: Ако вака ја направите...

Еве како правилно да подготвите салата од зелка! Зелката како намирница веројатно е позната уште многу одамна. Уште во римско време во својот трактат за...

Природен лек за постојаната болка во коленото и обновување на ‘рскавицата

Доволно е само еднаш во животот да почувствувате болка во коленото и веднаш ќе ви биде јасно колку е сериозна таа состојба. Болките во...

Сите лековити својства на зелката: вака правилно се користи „зеленчукот на...

Зелката како намирница веројатно е позната уште многу одамна. Уште во римско време во својот трактат за полјоделството Катон Постариот ја опишал зелката и...

Секое утро пиев по половина чаша сок од зелка – веќе...

-Ги лекува речиси сите видови болести на желудник “Рецептот го прочитав некаде и го спроведов, зошто немав што да изгубам, а знаев дека зелката е...

Ги лекува речиси сите видови болести на желудник

Доколку имате гастритис на желудникот или воспаление на дебелото црево, тегоби поради желудечни киселини и лоша дигестија, ви го предлагаме следниот народен рецепт. Овој рецепт...