Дома Тагови сочен колач

Таг: сочен колач

Сладолед коцки со мерки на лажица, за 20 минути готов десерт

Многу вкусни коцки во кои ќе уживате. Потребни состојки: 7 белки 7 лажици шеќер 7 лажици брашно 2 лажици масло 1 прашок за печиво 1 жолчка За фил: 6 жолчки 7 лажици шеќер 7 лажици...

Сочен колач од малку состојки, се мери на лажица, многу едноставно...

Сочен, кремаст колач, сигурно ќе ви се допадне. Потребни состојки: 3 јајца 8 лажици шеќер 8 лажици масло 8 лажици млеко 8 лажици брашно 1 лажица какао во прав 1 прашок за...

Еве еден од најдобрите посни колачи: Толку сочен и вкусен, како...

Еве еден од најдобрите посни колачи. Подолу во текстот може да го погледнете и видеото за овој рецепт. Многу брзо се приготвува. Потребни состојки: 450-500 г...

Парен колач со кокос, збогатен со оревчиња, многу брзо и лесно...

Фото и рецепт: Даница Данче Стојева Овој прекрасен сочен колач со кокос и ореви ни го испрати нашата драга Данче Стојева во групата НМД рецепти. Парен...

Македонски сочен колач со гриз, ореви и суво грозје – додека...

Ова е најсподелуваниот рецепт на Балканот. Македонскиот колач е толку добар што додека го печете целата куќа ви мириса прекрасно, а за вкусот нема потреба...

Сочен колач со ореви и мед и гриз – се топи...

Ова е еден старински колач со многу добар вкус и мирис на мед, цимет, ореви и сок од лимон. За сите љубители на сочни...

Сочен јогуртен колач со гриз и кокос – омилен на моите...

Фото и рецепт: Маријана Кузмановиќ Потребни состојки: Се мери со чаша од 200 мл 4 јајца 1 шолја шеќер 1 шолја јогурт 1 шолја гриз 1 шолја кокос ½ шолја масло 1 шолја...

Чоколадно ТРИЛЕЧЕ – вкусен, сочен, чоколаден колач кој се топи во...

Вкусен, сочен, чоколаден колач кој се топи во уста. Потребни состојки: 6 јајца 100 г шеќер 160 г брашно 40 г какао 1 ванилин шеќер 1 прашок за печиво 5 г сода...

Сочен колач со ореви, многу едноставна подготовка – се топи во...

Фото и рецепт: ТијанаТасиќ Потребни состојки: 1 јајце 150 г брашно 1 прашок за печиво 180 г шеќер 200 мл млеко 100 мл масло 1 ванилин шеќер 50 г мелени ореви за крем: 125 г...

Сочен колач со ореви и чоколадо, едноставен за подготовка, излегува доста

Кај нас дома често се приготвува, особено за слави, но и за секакви пригоди. Многу е едноставен, вкусен е, излегуваат доста парчиња. Потребни состојки: 3 јајца 2...