Дома Тагови сочен колач

Таг: сочен колач

За мене ова е најубав колач: сочна раванија со ореви

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ за сируп: 600 г шеќер (3 чаши), 600 мл вода (3 чаши), сок и кора од половина лимон. Откако ќе зоврие се...

СУНЃЕРКА: Традиционален сочен колач – единствениот оригинален рецепт кој ви е...

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ за сируп: 700 г шеќер, 1 литар вода. Од моментот на зовривање се вари 10 минути на умерена температура. Се трга од...

Гриз колач со мерки на чаша: Посочен и повкусен од овој...

Гриз колач со мерки на чаша: Посочен и повкусен од овој сигурно не сте пробале. Многу е вкусен и едноставен. Ако ги сакате сочните,...

Го барам овој рецепт веќе 5 години! Немам зборови да опишам...

Го барам овој рецепт веќе 5 години! Немам зборови да опишам колку ни се допадна овој сочен колач. Брзо и многу лесно се приготвува....

Кога ќе го пробате овој колач, ќе заборавите на баклавите и...

Кога ќе го пробате овој колач, ќе заборавите на баклавите и тулумбите! Најдобриот шербетен колач подготвен според рецепт на нашите баби. Не чекајте специјален...

ТРИЛЕЧЕ СО ПУТЕР ОД КИКИРИКИ: Колачот има „илјада“ верзии, но оваа...

Трилече е колач кој изминативе години стана особено популарен, па од неговата оригинална верзија произлегоа „илјадници“ варијации на истата тема. Меѓутоа, откако ќе го...

НЕСКВИК КОЛАЧ: Толку многу го фалеа, што морав да го направам

Фантастичен Несвик колач! Толку многу го испофалија што морав да го направам. Фантазија од колач! Многу едноставно и лесно се подготвува а вкусот му...

Сè по 3 лажици: Брз сочен колач за 20 минути прелиен...

Кога нешто ќе ви се пијаде благо, сочно и освежително, сетете се на овој рецепт, бидејќи лесно се памти, состојките кои сите ги имате...

Едноставен колач со кокос кој е многу сочен и мек како...

Овој колач со кокос е еден од омилените колачи. Многу потсетува на популарниот „баунти“, но е уште повкусен. Сочен и мек како пена, а...

СОВРШЕН КАДАИФ СО ОРЕВИ: Ова е најдобриот рецепт

Кадаиф е традиционален десерт кој редовно се приготвува за сите поважни празници, но и во текот на целата година. Се состои од тенки лентички...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"