Дома Тагови сочен колач

Таг: сочен колач

Овој колач за мене беше вистинско откритие: сочен, вкусен, мирисен, едноставен...

Сочен колач со гриз кој се топи во уста! Потребни состојки: 10 јајца 10 лажици шеќер 6 лажици ситен пченичен гриз 4 лажици меко брашно тип 400 За преливање: 2 литри...

Сочен колач со мерки на чаша: нема да се покаете ако...

Старински вкусен колач, многу лесен за подготовка. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 шолја шеќер 1 шолја брашно 1 шолја кокосово брашно 1 шолја масло (јас ставив 1/2) 1 шолја млеко или јогурт 1...

Безобразно сочни коцки со мак

Потребни состојки: 4 јајца 150 г шеќер 1 прстофат сол 150 г путер 200 мл млеко 250 г мелен мак 50 г чоколадо за готвење 15 мл рум 2 ванилин шеќер 2 лажици мармалад...

Толку е сочен овој колач што греота е да не се...

Драги мои, ова е мој колач, толку многу е вкусен и сочен, што е греота е да не го пробате – уживајте! Потребни состојки за...

БРЗ КОЛАЧ СО ОРЕВИ – мерки на чаша од 200 мл

Многу брз и вкусен колач! Потребни состојки: 4 јајца 1 чаша млеко 1 чаша масло 1 чаша гриз 1 чаша остро брашно Т-400 2 чаши шеќер 2 чаши мелени ореви За сируп: 600 мл...

СОЧЕН КОЛАЧ: Едноставен и брз, одличен за секоја пригода

Сочен и вкусен колач, а рецептот е навистина едноставен, можете да го приготвите брзо и без многу мака, одличен за сите пригоди и за...

Сочен колач со прелив од портокал, гриз, ореви и суво грозје:...

Потребни состојки: 3 јајца 200 мл јогурт 10 лажица гриз 10 лажици брашно 5 лажици шеќер во тестото 200 г шеќер во сирупот 1 ванилин шеќер 100 г суво грозје 50 мл масло 1...

Брз КОЛАЧ со ГРИЗ: вкусен и едноставен

Многу вкусно и сочно, сигурна сум дека ќе ви се допадне. Потребни состојки: 4 листови кори за пита 1 литар млеко 200 мл масло Парче путер 375 г пченичен гриз 4...

Десертот по кој полуде цел Интернет: сите го прават овој „магичен...

Трослојниот десерт познат по името Магичен колач стана ХИТ преку ноќ, а неговата привлечност лежи во фактот дека за негово приготвување не ви се...