Дома Тагови славско предјадење

Таг: славско предјадење

СОЛЕНА ОБЛАНДА – Совршено предјадење без печење, колку и да направам...

Ова е едно брзо предјадење кое се приготвува со состојки кои ги имате во кујната. Дури и да ги немате наведените состојки - секогаш...

СОЛЕНИ ТОПЧИЊА ПОЛНЕТИ СО МАСЛИНКА: Од една смеса направете различни евтини...

За да ги направите овие топчиња нема да потрошите повеќе од половина час од вашето време. Предјадењата секогаш се омилени, бидејќи се декоративни, многу...

3 ПОСНИ ПРЕДЈАДЕЊА на брз и едноставен начин, се добива многу...

Кога станува збор за посните слави и посните предјадења кои се омилени на трпезите, мора да забележиме дека денес има многу поголем избор на...

Досега не сум нашла поубав ролат со шунка, кечап и кашкавал...

Ова јадење може да ви послужи како појадок, ручек, вечера или предјадење. На славите прво се изедува и сите се најадуваат од него, другите...

СОВРШЕНО ПРЕДЈАДЕЊЕ со лиснато тесто и 3 вида салами, се добиваат...

Предјадењата во некои пригоди се дури и поважни од главното јадење, бидејќи се чини дека луѓето повеќе ги преферираат малите вкусни залчиња додека уживаат...

ПРАЗНИЧНА ЗАКУСКА: Од една смеса добивате 6 различни вкусни предјадења

Денес повторно ви претставуваме рецепт за солени топчиња, како вид предјадење кое може да се приготвува од различни состојки. Бидејќи може да се изедат...

СЛАВСКА САЛАТА СО РОТКВИЦИ: Шарена, вкусна и многу лесна за подготовка...

Оваа слоевита салата со ротквици е совршена за свечен ручек или за слава. Шарена е, многу е вкусна и многу лесно и брзо се...

СОЛЕНИ РАФАЕЛО: Кремасти и сочни залчиња кои први се изедуваат од...

Кога и да имаме некаква прослава дома, јас поминувам најмалку два дена во кујна. Правам разни ситни колачи, салати и предјадења, така што сè...

ПОСЕН РОЛАТ: Вкусно и декоративно славско предјадење, а филот може да...

Ако се подготвувате за домашна посна слава, тогаш запишете си го овој одличен рецепт на Верица Николиќ. Ролатите се многу вкусни и декоративни, па...

БРЗА СОЛЕНА ТОРТА, СО ВКУС НА САЛАТА: Прва се јаде на...

Декоративна и многу фина, солена торта подготвена безброј пати, но причинува задоволствo секој пат на трпезата. Омилена е на престојните зимски слави и од...