Дома Тагови слатка пита

Таг: слатка пита

ГРИЗ ПИТА: Рецепт за кој не ви е потребна никаква вештина,...

Ако сте љубител на слатките пити направени со крцкави кори, а сочна и вкусна внатрешност, тогаш ова е вистинскиот рецепт за вас. Колачот потсетува...

ПИТА СО ОРЕВИ: Највкусниот колач кој се приготвува од основни состојки,...

Ова е еден од оние прекрасни колачи кои се приготвуваат со генерации наназад, осмислем многу одамна од нашите баби. Заслужно, сè уште се наоѓа...

ПРСТЕН ОД ВАНИЛА: Маж ми се прејаде и пак посегна по...

Кога ќе заврне дожд и времето ќе се намурти брз разлика дали е лето, есен или зима, мене ме радуваат ваквите денови, зашто сите...

БОЖИЌНА ПИТА СО ОРЕВИ И СУВО ГРОЗЈЕ: Се прави со готови...

„Ние во Војводина божиќната пита ја правиме на поинаков начин, повеќе наликува на баклава, односно слатка пита со ореви, мед и суво грозје, со...

Еве вака баба ми прави ПИТА СО ЈАБОЛКА: Елегантно, брзо и...

Едноставен и многу вкусен колач - пита со јаболка, што нема шанси да не ви се допадне. Баба ми ми покажа како најдобро се...

Пита направена од кори за баклава и пудинг, испечена со вкус...

Некои ја нарекуваат „Ледена пита“ или едноставно пита со пудинг, а доколку не сте ја пробале, задолжително направете ја, ќе бидете воодушевени од вкусот,...

Тестото се замесува со лажица за 5 минути – најлесната и...

Речиси на сите им е позната влашката пита која е карактеристична по своите спирални ленти, но овојпат го знаевме единствено рецептот за солената варијанта....

Неодолива есенска пита со готови кори и грозје – традиционален рецепт...

Фото и рецепт: Рада Врбњанац – пита со грозје Многу вкусна блага пита со грозје со готови кори, ќе ве воодушеви вкусот. Потребни состојки: 500 г готови...

Пробајте го рецептот за слатка пита на Давор Панчевски

Потребни состојки: 400 г кори за пита 250 г путер Прстофат цимет 500 мл млеко 6 жолчки 150 г шеќер Постапка: Секоја кора премачкајте ја со...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"