Дома Тагови слабеење

Таг: слабеење

Еве што може да ви се случи доколку слабеете после 40...

Ако во средни години нагло ослабете, тоа може да биде симптом за разни заболувања. Обратете внимание на своето здравје и јавете се на лекар. Експертите...

Додека спиете овој напиток ви ги топи масните наслаги

-Овој едноставен напиток е тајната за витка линија. ​ Со овие едноставни состојки кои можете да ги купите во било која продавница, ќе приготвите едноставен и...

Резултати за 72 часа – напиток за слабеење

Нашата исхрана во најголем дел се состои од јаглени хидрати и масти. Особено после празниците имаме обичај да се прејадуваме, а потоа забораваме да...

Неколку лековити рецепти од тефтерот на баба ми – за бешика,...

За слабеење: Половина чаша овес ставете во кесичка од газа. Со овесот, во кесичката ставете чист камен. Вреќичката добро врзете ја и спуштете ја на дното од...

Секој ден слабеете по 1 кг со вкусната Банана-диета. Пробајте ја!

Секој ден може да јадете по 1,5 кг банани, кои не ги делите по оброци, туку ги јадете тогаш кога ќе ви се присака....

Ако сакате да слабеете додека спиете – мора да го направите...

Дали знаевте дека бројни истражувања укажуваат на фактот дека најдоброто време за јакнење и изградба на мускулите е времето додека спиеме? Се’ што треба...

Германските научници измислија нов трик за слабеење – можете да го...

Германските научници откриле дека доколку го примените следниот трик – можете да изедете 9% помалку храна, па со самото тоа имате и помали шанси...

Овој еликсир со цитрон изедете го после ручек – ќе ги...

Овој чудесен еликсир ќе го забрза вашиот метаболизам и процесот за согорување на калориите!   Потребни состојки: 1 голем зрел цитрон 1 лажица мед Постапка: 1.Цитронот, по можност ладен, исечете...

Најдобрата диета од д-р Оз – слабеете без гладување

Искуството на д-р Оз со луѓе кои имаат вишок килограми и потешкотии со слабеењето е навистина огромно. Па така, набљудувајќи ги нивните диети и...

Направете утрински пијалак со спанаќ ако сакате да ослабете

Овој лековит зелен зеленчук може да ја намали желбата за благо и нездрава храна, велат научниците.   Најновото истражување на шведските научници од Универзитетот Лунд покажало...