Дома Тагови слабеење

Таг: слабеење

СОВЕТИ ОД НАШИТЕ БАБИ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Денешните жени комплицираат, но всушност...

Некои совети од нашите баби сепак треба да се пренесуваат од колено на колено, бидејќи тие можат да ни помогнат во одржување на витата...

ДОКТОР ФИЛГУД ТВРДИ ДЕКА САМО ОВА Е ЛЕКОТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Ниедна...

Д-р Филгуд раскажа сè за опасностите од популарните диети кои со воодушевуваање се прифаќаат од луѓето кои имаат проблем со вишок килограми, а ги...

ЗАПИШЕТЕ СИ ГО ОВОЈ РЕЦЕПТ: 7 килограми помалку за 7 дена...

Ова е еден од најcподелyваните рецепти на НМД кој го испробаа голем број читатели и cподелија позитивни иcкyства. Не е познат opигиналот или кој...

ИЗМЕШАЈТЕ ЈАБОЛКОВ ОЦЕТ СО 2 СОСТОЈКИ – Рецепт на д-р Ненадиќ...

Секој лекар или нутриционист ќе ви каже дека не постои магичнo cтапче за cлабеење доколку и натаму ги следите старите принципи за погpешна исхрана...

НАПИТОК КОЈ ГИ ЧИСТИ ЦРЕВАТА: Намалете го вишокот и забрзајте го...

Ако се чувствувате уморно и изнемоштено, обидете се во текот на седум дена да го пиете овој напиток секое утро, пред појадок. Освен што...

1 ЧАША 15 МИНУТИ ПРЕД ЈАДЕЊЕ: Ќе заборавите на гладот и...

Постојат луѓе кои не ја сакаат овесна каша, дури и ако знаат за огромниот број корисни својства. А некои пак, воопшто и не слушнале...

Со секоја голтка од овој напиток се намалува холестеролот и салото...

Магдоносoт содржи две групи на уникатни состојќи: aроматични масла поради кои мириса така силно и флавоноиди кои заеднички ги елими-нираат ток-сините од телото. Магдоносот, исто...

Напиток за слабеење со кој побрзо се топат мастите, се пие...

Рецепт и видео презентација на А.Мишковиќ од "Say it & bake it" - Напиток за слабеење. Денес правиме напиток кој ќе ни помогне малку...

Ако пиете алкална вода секој ден, ќе се ослободите од вишокот...

Поради нездравата храна и навики, повеќето луѓе си го "закиселуваат" организмот, а поради тоа се јавуваат симптоми како замор, главоболка, проблеми со дигестијата и...

Исчистете го црниот дроб, стопете ги килограмите: После 30 дена нема...

После еден месец откако ќе го спроведите овој третман, нема да можете да си го препознаете телото. Дали знаевте дека црниот дроб е главниот орган...