Ова е руски еликсир „вечна младост“: Потребни ви се само четири билки за да изгледате 20 години помладо. Сите билки се богати со лековити својства а со нивна консумација вашите клетки ќе се регенираат и подмладат.

Руската народна медицина е богата со лековити рецепти, а меѓу нив го пронајдовме и овој еликсир на „вечна младост“ за кој луѓето кои го пробале тврдат дека е многу делотворен, особено за елиминација на вишокот килограми.

Руските научници пронашле совршена комбинација од четири билки поради која ќе бидете вечно млади! За приготвување ќе ви бидат потребни следните состојки:

100 г цвет од камилица

100 г кантарион

100 г цвет од смиљ

100 г пупки од бреза

Постапка:

Сите билки истурете ги во еден поголем сад, а потоа со чисти и суви раце убаво измешајте ја содржината за да се изедначи. Мешавината чувајте ја во херметички затворен сад.

Приготвување на чајот:

Земете една супена лажица од мешавината и прелијте со половина литар зовриена вода, поклопете и после 20 минути процедете.

Напитокот чувајте го топол во термос. Половина чај испијте го наутро на празен стомак, а другата половина два часа после вечера. Вечерата да не биде никако после 19-20 часот.

Терапијата трае еден месец а смее да се повтори дури после пет години.

Овој напиток ќе ви помогне да ослабете без држење диети и кога постои пореметување кај метаболизмот. Телото се прочистува од токсини и на тој начин се ревитализира и се подобрува работата на срцето, црниот дроб, бубрезите и панкреасот.

Еликсирот ја зголемува еластичноста на крвните садови, помага кај мултипла склероза, превенира инфаркт и хипертензија. Еликсирот на вечна младост има пијатен вкус, а по желба може да се заслади со лажичка мед.