Дома Тагови ситни колачи за слава

Таг: ситни колачи за слава

ЕДНОСТАВНИ СЕ ЗА ПРАВЕЊЕ, А ТОЛКУ ВКУСНИ: Ситни колачи „оревчиња“, лапни-голтни

Отсекогаш бев фасцинирана од овие ситни колачи кои делуваат најраскошно на секоја трпеза. Кога најдав калапчиња за нив, не можам да ви опишам колку...

ШАРЕНИ ТРИАГОЛНИЦИ: Најбараните славски колачи, брзо се прават, а многу се...

Она што ви е потребно за овие колачи е малку време и неколку состојки кои веројатно постојано може да ги најдете во кујната. Се...

КОЛАЧИ ЗА 5 МИНУТИ: Се формираат со лажица од сладолед, а...

Зимски колачиња кои може да ги направите во секој момент, за неколку минути се готови, а потоа само ги ставате на печење. На вкус...

БОМБИЦИ: 4 вида од една смеса – 120 колачиња за час,...

Од една смеса се добиваат вкупно 120 топчиња со четири различни вкуса, а може и повеќе ако сакате да испробувате други вкусови. Не се печат,...

НАЈУБАВИТЕ ПОСНИ КОЛАЧИ – ЧОКО УРМИ: Брзи, здрави и вкусни

Овие мини „колачи“ кои се дар од природата, речиси се задолжителна на секоја посна славска трпеза. Урмите сами по себе се слатки и многу...

ПОСНА БАЈАДЕРА СО КОКОС: Ситни колачи кои први се разграбуваат на...

Сигурно веќе имате испробано разни рецепти за бајадери, посни и мрсни, а сега направете ги овие, многу едноставно, со кокос. Сите ќе бидат воодушевени. Ќе...

Ова е првиот колач кој веднаш се разграбува на славите –...

Ова се најубавите колачи што се приготвуваат заедно со другите славски колачи и сите бараат рецепт штом првпат ги пробаат. Фото и рецепт: Марија Потребни состојки...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"