Дома Тагови сируп за кашлица од ловоров лист

Таг: сируп за кашлица од ловоров лист

СИРУП ОД ЛОВОРОВ ЛИСТ И ПИВО, пијте го отсега, а на...

Алексија Младеновиќ, економист во пензија од Ниш, за чисти бели дробови препорачува ловоров лист и пиво. Кога таа заминала во пензија започнала да ги...

За да не болат зглобовите и коските, отстранете ги солите од...

Зглобовите и коските престануваат да б олат штом ги исчистите од солите, а за целосно излекување на локомоторниот систем, користете го овој лек. После...

Чај од кромид и ловоров лист: Нема посилна комбинација за лекување...

Ловоровите ливчиња најчесто се употребуваат суви и цели, односно како зачин кој на јадењата им дава специфична арома. Се користат при подготвувањето на најразлични...

Кристина сподели: Баба ми само вака подготвуваше сируп за кашлица и...

Ловоровиот лист има голема примена во лекувањето на респираторните болести. Античките цивилизации користеле ловор за лекување на многу болести. До денес, оваа традиција се...

Сируп за ублажување на кашлицата со ловоров лист и жалфија, се...

Фото и рецепт: Кристина Гашпар – Сируп за смирување на кашлицата. Бидејќи ништо не делуваше, се решив да го пробам овој рецепт. Станува збор за...