Дома Тагови сируп од жалфија

Таг: сируп од жалфија

РАКИЈАТА ОД ЖАЛФИЈА Е ПОСИЛНА ОД СЕКАКВА ХЕМИЈА: Овие 3 рецепти...

Жалфијата е исклучителна билка, добра е за инфекции на грлото и дишните патишта, но и за разни инфекции во устата. Одлична е за стомачни...

Д-р Алоска: Жалфијата е природен антибиотик кој го чисти црниот дроб...

Жалфијата е билка позната во традиционалната медицина уште од најстари времиња. Нејзиното латинско име, Salvia officinalis во превод значи „нешто да се спаси и...

Сируп за кристално чисти бели дробови без кашлица

На наше големо задоволство, овој рецепт ни го испрати нашата редовна читателка г-ѓа Татјана Митрова. Сирупот се подготвува во домашни услови и особено е погоден...

Сок од жалфија: за кашлање, забоболка, синуси, имунитет, менструални болки

Сирупот кој може да се раствора со вода или газирана вода како освежителен сок, е популарна база за разни коктели и овошни пијалаци поради...

Сок кој ќе ве СПАСИ од разни болести: како сами да...

Освен етерично масло, содржи калиум, калциум и натриум, а во народната медицина е позната како една од билките која најмногу се користи. Според некои записи,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"