Дома Тагови Шварцвалд

Таг: Шварцвалд

Ако го препознаете овој колач, сте израснале во најубавото време: КОЦКИ...

Кога немате доволно време да направите некои покомплицирани колачи, а сакате нешто поубаво од неколку обични состојки, направете ги прочуените „Шварцвалд коцки“. Мек какао...

ПОДОБРА Е ОД ШВАРЦВАЛД – ТОРТА СО ВИШНИ И 2 КРЕМИ:...

Ако ја сакате прочуената Шварцвалд торта, тогаш и оваа торта со вишни која не се пече ќе ве воодушеви уште со првиот залак. Кога...

Многу евтин и брз освежителен десерт: Шварцвалд коцки за 10 минути...

Овој освежителен колач со вишни и бел фил е уште подобар од познатата шварвалд торта. Не се пече. Многумина мислат дека познатата торта го...

ШВАРЦВАЛД КОЦКИ – Едноставна подготовка

Коцките Шварцвалд (Schwarzwald / „Црна шума“) - се колач кој е идентичен по вкус и структура со познатата истоимена торта. Ова е, значи, Шварцвалд...