Дома Тагови сенф

Таг: сенф

ОВАА ЛЕКОВИТА МАСТ СЕ СТАВА НА БОЛНИ КОЛЕНА И РАМЕЊА: За...

Повеќето од нас се запознати со чувството на б олка во зглобовите. Оваа состојба е сè почеста во последните години, а се појавува и...

ТОЛКУ ЕДНОСТАВЕН ЛЕК ЗА ЗГЛОБОВИ, А СО ТОЛКУ СИЛНО ДЕЈСТВО: Делува...

Еден многу едноставен рецепт од традиционалната медицина се пренесува од генерација на генерација, не само затоа што е лесно достапен и едноставно се приготвува,...

Намаз кој не треба да се потценува: сенфот го лекува телото,...

Можеби не сте знаеле, но за разлика од другите намази како што се мајонезот и кечапот, а за кои е познато дека својот привлечен...

Одлична салата од пиперки: рецепт кој вреди да го имате во...

Посебен вкус, верувам многу ќе ви се допадне. Потребни состојки: 2 кг црвени пиперки 4-6 главици лук 4 ловорови листови 1 литар вода 300 мл оцет 20 г шеќер 300 мл масло 400...

Наједноставен и најевтин начин да се ослободите од болките во зглобовите!...

Дали некогаш сте почувствувале болка во зглобовите? Ако да, тогаш знаете колку таа болка е непријатна и речиси е неизбежна за повеќето луѓе. Проблеми со...

Најефикасниот метод со жолчка од јајце за лекување на болните колена...

Коленото е многу важен зглоб во нашето тело, бидејќи ја трпи и ја носи целата телесна тежина, ги поврзува фемурот и фибулата и овозможува...

Проверено: ако косата ви опаѓа и брзо се масти – ОВАА...

Во последно време, маските за коса со синап во прав, се препорачуваат како најефикасно средство за обновување на косата. Синапот е познат како билка...

Делува после прво нанесување: природен лек за болни зглобови, колена, лакти,...

На сите нам ни е познато болното чувство во зглобови. Обично болката ја чувствуваме во колената, рамењата, лактите. Се чувствуваме скршено. Оние што го пробале...

Пиперки во сенф за зимница – превкусна салата со кромид, лук,...

Фото и рецепт: Снежанка Жанче Јас правев поголема количина од 30 кг пиперки, но ќе ви го напишам рецептот за помала количина со ајварски црвени...

Пиле печено на стаклено шише – прсти да излижеш!

Посветено на мојот сакан брат Дејан, на кого не успеав да му го испечам ова вкусно пиле.... Потребни состојки:, 1 пиле, 1 пиво во стаклено шише. Сол сенф,...