Дома Тагови семе од коприва

Таг: семе од коприва

РЕЦЕПТИ: Семето од коприва како природен лек – еве зошто е...

Семето од коприва отсекогаш се користело како докажан природен лек за анемични и слаби лица. Копривата како таква, секој нејзин дел, вклучително и семето,...

Лиљана Јовиќ Гроздина: Природни лекови за имунитет, никој нема да ви...

Кога времето е променливо и постојат големи температурни разлики, па дури и во летото, сите стануваат подложни на нacтинки и виpycи. За да спречат...

ЛЕКУВА АНЕМИЈА И ШТИТИ ОД ДЕМЕНЦИЈА: Д-р Перишиќ тврди дека оваа...

Гастроентерологот д-р Воислав Перишиќ честопати гостува во утринските програми каде дава одлични совети од природната медицина, а во една пригода објасни дека анемијата или...

ДРАГОЦЕН РЕЦЕПТ ОД 3 СОСТОЈКИ: Го покачува железото во крвта –...

Рецепт на Виолета: „Здраво на сите, се надевам дека овој лек ќе им помогне на оние кои имаат проблем како мојот. Имено, мојата ќерка...

Лек за анемија и зголемување на имунитетот, прочистување на крвта и...

Фотографија и рецепт на Нихада Алибеговиќ. Семето од коприва одамна се користи како лек, а неговата најдобра комбинација е медот. СЕМЕТО ОД КОМПРИВА КАКО ЛЕК: За јакнење...

Семе од коприва и мед – комбинација за јакнење на крвта,...

Копривата е на врвот од лековитите самоники билки кои многумина ги сметаат за плевел. Семето на копривата пак, е уште полековито од самата билка,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"