Дома Тагови салата

Таг: салата

За 10 минути пригответе витаминска бомба со црвена зелка!

За приготвување на оваа салата потребни се само 10 минути.   Потребни состојки:     ½ главица црвена зелка ½ шолја ореви 1 морков ½ краставица 1 шолја јогурт ½ лимон 100 г пченка од...

Нови правила за консумирање на овошјето

НЕ ГО МЕШАЈТЕ КИСЕЛОТО СО СЛАТКОТО ОВОШЈЕ ​ Не треба сите видови овошје да ги јадете заедно. Киселкастото овошје како што е цитронот и другите цитруси,...