Дома Тагови салата со тестенини

Таг: салата со тестенини

Освежителна јогурт салата за 10 минути готова, за мене е најдобра!

Многу ја сакаме дома и често ја приготвувам, некогаш како салата, а некогаш како главно јадење. Потребни состојки: 500 г тестенини 150 г кашкавал 200 г шунка 2-3 варени...

Салата со тестенини, за 10 минути е готова, најмногу ја сакаме!

Вкусна салата, за сечиј вкус. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: околу 350 г тестенини (најчесто користи спирални) околу 100 г кисели краставички 1 црвена пиперка 1 зелена пиперка 1 мала, најмала конзерва пченка 1...

БЕЛА САЛАТА – многу е вкусна и богата

Потребни состојки: 300 г тестенина 150 г шунка 3 варени јајца 100 г шампињони од тегла 200 г кашкавал 350 г кисела павлака 150 г мајонез Постапка: Тестенините сварете ги во вода со...

Мајка ми ја прави оваа салата со тестенини, за 10 минути...

Потребни состојки: околу 350 г тестенини (најчесто користи спирални) околу 100 г кисели краставички 1 црвена пиперка 1 зелена пиперка 1 мала, најмала конзерва пченка 1 и ½ кесичка мајонез 1...