Дома Тагови салата со тестенини

Таг: салата со тестенини

НАЈДОБРАТА ТУНА САЛАТА ВО СВЕТОТ: Може да се послужи и како...

Ова е една многу вкусна салата, а покрај сè внатре, ништо друго и не ви треба. Може да се приготвува во секој период од...

КРЕМАСТА САЛАТА СО МАКАРОНИ – сите го сакаат овој рецепт, екстра...

Oваа салата може да ви послужи како самостоен оброк или да ја направите за идните слави. Со години се јаде во нашето семејство. Во...

САЛАТА ЗА 5 МИНУТИ – толку е вкусна што никогаш не...

Во продолжение прочитајте го рецептот за најбараната салата со тестенини, поразлична од сите досега. Може да ја послужите како главна кралица на салатите за...

Синоќешните гости ми се јавија и ми го побараа рецептот за...

„Еден ден не знаев што да приготвам за вечера, па одлучив да го испробам рецептот на Бојана од каналот „Бокина кујна“. Се прави многу...

ЛАДНА САЛАТА ВО ТЕГЛА: Одличен прилог за посните трпези, нема повкусна

Оваа салата преполна со витамини и витамини неопходни за силен имунитет, можете да си ја подготвите уште сега во поголема количина и да ја...

САЛАТА СЕДМО НЕБО: Вака ја правам веќе со години и сите...

Салатата СЕДМО НЕБО е една од моите омилени салати со тестенини. Се состои од доста зеленчук, а јогуртот и дава еден преубав освежителен вкус....

Освежителна јогурт салата за 10 минути готова, за мене е најдобра!

Многу ја сакаме дома и често ја приготвувам, некогаш како салата, а некогаш како главно јадење. Потребни состојки: 500 г тестенини 150 г кашкавал 200 г шунка 2-3 варени...

Салата со тестенини, за 10 минути е готова, најмногу ја сакаме!

Вкусна салата, за сечиј вкус. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: околу 350 г тестенини (најчесто користи спирални) околу 100 г кисели краставички 1 црвена пиперка 1 зелена пиперка 1 мала, најмала конзерва пченка 1...

БЕЛА САЛАТА – многу е вкусна и богата

Потребни состојки: 300 г тестенина 150 г шунка 3 варени јајца 100 г шампињони од тегла 200 г кашкавал 350 г кисела павлака 150 г мајонез Постапка: Тестенините сварете ги во вода со...

Мајка ми ја прави оваа салата со тестенини, за 10 минути...

Потребни состојки: околу 350 г тестенини (најчесто користи спирални) околу 100 г кисели краставички 1 црвена пиперка 1 зелена пиперка 1 мала, најмала конзерва пченка 1 и ½ кесичка мајонез 1...