Дома Тагови салата од зелка

Таг: салата од зелка

Омилената салата на маж ми, не останува ништо во чинијата, „мав“...

Зелката изобилува со витамин Ц и го крепи организмот при настинки и грипови. Може да се приготви на повеќе начини, како подварок за ручек,...

Штом ја пробав оваа салата веднаш и побарав рецепт на тетка...

Во една пригода бевме на гости кај тетка Мира и таму за првпат ја пробав оваа салата. Не можам да ви го опишам вкусот,...

КАКО НАЈЛЕСНО ДА ЈА ИСЕЧЕТЕ ЗЕЛКАТА ЗА САЛАТА: Овој трик ќе...

Еве како најлесно и најбрзо да ја исечете зелката за салата, без да потрошите премногу време и без премногу труд. На трпезите ширум Македонија...

ЕДНА ГРЕШКА ја уништува салатата од зелка, ја прави гумена и...

Еве како правилно да подготвите салата од зелка! Зелката како намирница веројатно е позната уште многу одамна. Уште во римско време во својот трактат за...

ЗЕЛКА САЛАТА ВО ТЕГЛИ БЕЗ ПАСТЕРИЗАЦИЈА: Свежа и полна со витамини,...

Во сезоната на кисели краставички, ви откриваме еден одличен рецепт за салата од зелка во тегли која секогаш е свежа и веднаш може да...

Зелка салата од тета Мира, сосем нов рецепт – одличен вкус,...

Рецепт и видео презентација на Ивана од “Шерпица” – Зелка салата со специјален прелив. Пригответе ја оваа “обична” салата на малку поинаков начин и...

Предлог за НЕДЕЛЕН РУЧЕК – супа, похувано месо, полнет компир, медалјони...

Ова е предлог за за тоа како би можел да ви изгледа неделниот ручек во кругот на вашето семејство. Пилешка супа и похувани шницли...

Ги чисти цревата, ја регулира киселоста и тежината: јадете од ова...

Со овој оброк се чистат мастите во цревата и на тој начин се намалува тежината, а исто така се регулираат дигестивните сокови во желудникот. Потребни...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"